tomke

tomke

W związku z tym, nasz portal informacyjny OCHRONA.PL także przygotowuje się na wejście w życie ustawy RODO. Od dziś zajdą zmiany w naszym KATALOGU FIRM, do którego bardzo gorąco zapraszamy, a nasz NEWSLETTER przejdzie małą metamorfozę.

Prawie 300 pracowników służb informacyjno-porządkowych zapewniło bezpieczny przebieg XII Pucharu Świata w skokach narciarskich, które odbyły się w ubiegły weekend. Grupa Impel już po raz siódmy była odpowiedzialna za zabezpieczenie tych prestiżowych zawodów organizowanych na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Zawody w skokach narciarskich rozgrywane w stolicy polskich Tatr to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce, od lat uznawane przez zawodników i kibiców za najlepsze zawody z całego cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Co roku komplet publiczności na Wielkiej Krokwi ogląda skoki najlepszych zawodników w tej dyscyplinie. W tym roku w zawodach indywidulanych i drużynowych wzięło udział 68 zawodników reprezentujących 19 krajów.

Trzydniowe zawody organizowane przez Tatrzański Związek Narciarski na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi zobaczyło prawie 58 tys. kibiców. Zawody rozpoczęły piątkowe eliminacje, które podziwiało ponad 10 tys. kibiców. Konkursy rozgrywane w sobotę i niedzielę oglądał komplet publiczności, czyli prawie 24 tys. kibiców. Za bezpieczeństwo wydarzenia odpowiadało 300 pracowników służb informacyjno-porządkowych.

- Tegoroczne zawody przebiegły spokojnie, nie odnotowaliśmy zwiększonej liczby interwencji w porównaniu do lat ubiegłych. W ciągu trzech imprez nasi pracownicy podjęli kilka interwencji związanych ze złamaniem regulaminu imprezy masowej,– podsumowuje Artur Patyk z Grupy Impel odpowiedzialny za organizację ochrony podczas Pucharu Świata w Zakopanem.

Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa kibiców i zawodników na terenie Wielkiej Krokwi pracownicy Impel Facility Services (poprzednio Impel Security) byli również odpowiedzialni za zabezpieczenie infrastruktury i miejsc pobytowych ekip sportowych biorących udział w zawodach. Kluczowe obiekty, w tym teren Wielkiej Krokwi, były objęte ochroną przez 8 dni. Grupa Impel była odpowiedzialna również za skompletowanie pełnej dokumentacji i uzyskanie wszystkich zezwoleń wymaganych do organizacji imprezy masowej. Przygotowania trwały kilka miesięcy, a pierwsze spotkanie służb zaangażowanych w organizację wydarzenia odbyło się już we wrześniu ubiegłego roku.

Impel Facility Services specjalizuje się w zabezpieczaniu imprez o charakterze masowym. Usługa ochrony imprez masowych jest realizowana poprzez zintegrowane podejście do zarządzania bezpieczeństwem, a profesjonalizm i doświadczenie gwarantuje jej skuteczne wykonanie. -Mamy duże doświadczenie w zabezpieczaniu tego typu wydarzeń. W ostatnim czasie byliśmy odpowiedzialni za zabezpieczenie takich wydarzeń jak The World Games 2017, Szczyt NATO w Warszawie, EURO 2012 czy wyścig kolarski Tour the Pologne – mówi Piotr Kalisz, Dyrektor Handlowy Regionu Śląsko-Małopolskiego w Grupie Impel.

Poza zawodami Pucharu Świata Grupa Impel współpracuje z Tatrzańskim Związkiem Narciarskim przy organizacji zawodów krajowych oraz FIS CUP i Continental Cup.

W 2018 roku należy spodziewać się dalszej popularyzacji osobistych asystentów (takich jak Siri czy Alexa). Wraz ze wzrostem zainteresowania użytkowników z pewnością pojawią się też ataki na tego typu systemy. Początkowo będą to żarty czy akty wandalizmu – mieliśmy już przykłady aktywacji asystentów przez reklamy telewizyjne czy ultradźwięki. Przyszły rok może przenieść nowe kategorie ataków w tym zakresie, być może już o komercyjnym charakterze.

Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) jest kompleksową regulacją, która kształtuje zasady przetwarzania danych osobowych osób fizycznych w sposób jednolity dla całej UE. RODO wejdzie w życie na terytorium całej UE z dniem 25 maja 2018 r.

19 i 20 września Warszawa skupiła całe IT w jednym miejscu! Jak co roku, na Stadionie PGE Narodowym odbyło się największe spotkanie B2B, poświęcone trendom oraz nowym nurtom informatyczno-technologicznym. Targi odwiedziło liczne grono specjalistów i ekspertów z szeroko pojętej branży IT.

Wydarzenie Backup & Storage Systems Summit, to okazja do pogłębienia wiedzy z zakresu ochrony danych. W przedsiębiorstwie utrata danych biznesowych może mieć katastrofalne skutki. Zatem ważne jest, aby zapewnić rozwiązania, umożliwiające przechowywanie kopii oraz zarządzanie nimi. Wspomniane technologie umożliwią automatyzację procesów tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych biznesowych szybko, bezpiecznie i wydajnie. Konferencja Backup & Storage Systems umożliwi Państwu nabycie cennej wiedzy, wymianę doświadczeń, poznanie wydajnych i skutecznych rozwiązań oraz nawiązanie nowych relacji biznesowych. Serdecznie zapraszamy do udziału i rejestracji na konferencję.

Według badania przeprowadzonego przez F-Secure dane logowania 30 proc. dyrektorów generalnych na świecie były w przeszłości przejęte przez hakerów. Oprócz tego informacje odnośnie 81 proc. CEO czołowych firm trafiały na spamerskie listy lub znajdowały się w wykradzionych marketingowych bazach danych, które krążą po sieci. 

Sytuacje kryzysowe mogą pojawić się w wyniku działania sił przyrody, kataklizmów, a także być efektem działalności człowieka lub jej zaniechania. Aby im zapobiec niezwykle ważna jest systematyczna identyfikacja przyczyny problemu oraz jej dogłębna analiza.

Globalny lider na rynku platform do tworzenia aplikacji bez kodowania chce zatrudnić do swojego nowego oddziału w Krakowie programistów C/.NET, projektantów UI/UX, scrum masterów, testerów i kierowników produktów.

niedziela, 17 wrzesień 2017 18:19

MSPO 2017 - Rekordowa Jubileuszowa edycja

Miniony Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego  w Kielcach w wielu kategoriach można uznać za rekordowy.  Imprezę która odbyła się od 5 do 10 września 2017 roku odwiedziło blisko 40  tysięcy zwiedzających. Swoje produkty prezentowało w Kielcach 618 firm z 27 krajów świata oraz Siły Zbrojne RP. Wśród gości wydarzenia znaleźli się między innymi: Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego -Paweł Soloch, Sekretarz Stanu w MON - Bartosz Kownacki oraz liczne oficjalne delegacje z kraju i zagranicy. 
Strona 1 z 8

Dane kontaktowe

Informacje do portalu oraz wszelkie propozycje współpracy a także uwagi prosimy kierować na adres:
​admin@ochrona.pl

Dane

Serwis informacyjny OCHRONA.PL
Właściciel: Jacek Żyła Art and Safety
ul. Młynarska 48, Warszawa 01-171